Střešní byt s třemi terasami

30.09.2021 Exkluzivní byty

Václav Derner, Silvie Juríková / DELICODE
/ Zařízení bytu v nejvyšším patře nového bytového domu si vyžádalo také dispoziční úpravy, aby splnilo očekávání majitelů.

*

Investorem celého projektu byl český reprezentant a nadějný fotbalista Václav Kadlec, jeho přítelkyně Renata a částečně i jejich pes Scooby, který měl na návrh docela zásadní vliv. Kvůli snadné údržbě a dlouhé životnosti jsme tentokrát jako podlahovou krytinu zvolili kvalitní PVC dílce v imitaci travertinu, kterým jsme vtiskli originální spárořez. Potenciál tvárné podlahoviny jsme využili na maximum, když jsme do podlahy ve vstupní hale nechali na míru vyrobit intarzi ve tvaru monogramu majitele.

Konečně jsme také měli možnost aplikovat v interiéru náš oblíbený přírodní kámen. Plnou krásu černé žuly v hrubém provedení antico jsme předvedli na pracovní ploše v kuchyni, na ostrůvku a v menším provedení i na originálním konferenčním stolku. Velkorysý obytný prostor si také zasloužil modulovou sedačku na míru, kterou lze otáčet a skládat dle požadovaného směru pohledu. Na důkaz, že jsme žádný detail nenechali náhodě, je stejné čalounění na sedacím bloku, jídelních židlích a také na taburetu v šatně. Ta je totiž rozměry i použitými materiály rovnocenným prostorem ostatních obytných pokojů.

Nicméně naším osobním favoritem se v tomto bytě díky své velkorysosti
a prosvětlení stává soukromá koupelna majitelů. Sama denní světlo nejen čerpá z okna na fasádě, ale díky velkému mléčnému zasklení světlo dál propouští do chodby vedoucí k ložnici. Volně stojící umyvadla a dramatický černý obklad na bílém pozadí dělají z této místnosti intimní šperk celému apartmánu.

Jsme opět vděční za velkou důvěru všech tří obyvatel, bez kterých by tento krásný projekt nemohl naplno využít svého potenciálu.

Autorská zpráva
Foto Tomáš Malý

*

*

*

*

*