Rekonstrukce bytu v centru Prahy

01.11.2011 Exkluzivní byty, Rekonstrukce

Martina Schultes
Prostor v sobě nese kompozici historických a moderních prvků, na základě které bylo vybráno také zařízení interiéru.

+

Celková rekonstrukce bytu o ploše 132 m2 obnášela rozsáhlejší úpravy dispozic a renovaci původních prvků, kterými se prostor vyznačoval. Dochované prvky byly ponechány (klenuté stropy, římsy, parkety, okna, okenice a radiátory), aby podtrhly stávající charakter bytu, a byly doplněny moderním designem.

Prostor v sobě nese kompozici historických a moderních prvků, na základě které bylo vybráno také zařízení interiéru. Nábytek je především modernějšího rázu, volba osvětlení, vzorů, barev a doplňků pak dodává interiéru potřebnou atmosféru. Kovové a metalické odstíny se objevují na obkladech (zlatá mozaika v koupelně a kuchyni), povrchových úpravách vestavěných prvků a zdí, osvětlení a dalším vybavení.

Obytná část, ložnice a pracovna byly propojeny novými dvoukřídlými prosklenými dveřmi. Průchod dennímu světlu do koupelny umožňují dveře z pískovaného skla a podlouhlé okno, kterým byla doplněna zedˇ sousedící s kuchyní a jídelnou. Na oba prosklené prvky byl aplikován motiv květin, který se v celém interiéru objevuje; v ložnici na tapetě, v obývacím pokoji zdobí ve formě malby na zdi niku, která částečně spojuje obytnou zónu s kuchyní a jídelním koutem.
Autorská zpráva
Foto Iveta Kopicová