Interiér bytu v Braníku

04.05.2021 Exkluzivní byty

Štěpán Malý, Jan Adámek / Adámek Malý architekti
/ Ze všech obytných místností bytu i obou koupelen se otevírá výhled do údolí Vltavy a na protilehlé Barrandovské skály.

*

Byt se nachází ve čtvrtém patře novostavby v pražské čtvrti Braník. Jako střešní byt má přístup na čtyři terasy a z jedné je vstup na zahradu. Ze všech obytných místností i obou koupelen je výhled do údolí Vltavy a na protilehlé Barrandovské skály.

Byt je navržen jako 3+kk se dvěmi koupelnami a odděleným WC. Do bytu se majitel dostane po schodišti, nebo přímo výtahem do vstupní části bytu. Na ni navazuje hala, která je hlavní komunikační spojnicí bytu. Je osvětlena světlíkem ve střeše a její velkorysost umocňuje řada zrcadlových skříní po straně, které halu opticky rozšiřují.

Na halu navazuje přes prosklené dvoukřídlé dveře obývací pokoj s kuchyní
a jídelnou. Jedná se o jeden velký prostor s panoramatickým výhledem do tří stran a vstupem na dvě terasy. Z haly se vstupuje také do obou ložnic, jedné koupelny a WC s bidetem. Ložnice investora má samostatnou koupelnu se sprchovým koutem. V koupelnách jsou v kontrastu použity velkoformátové obklady v kamenné pískové a plechové tmavě hnědé barvě.

Nábytek je navržen na míru také v kontrastu tmavé dýhy a bílého matného laku.
Osvětlení v bytě je navrženo jako kombinace bodových světel a světelných ramp se skrytými zdroji.

Autorská zpráva
Foto Ester Havlová