Byt se střešní terasou

12.01.2021 Exkluzivní byty

Václav Derner, Silvie Juríková /DELICODE
/ Byt v developerském projektu prošel kompletní přestavbou. Rozsáhlé terase s výhledem do údolí teď odpovídá i velkorysý obytný prostor.

*

Když investor uvažoval o koupi stotřicetimetrového bytu na okraji Prahy, ani ve snu ho nenapadlo, že záhy uvnitř nezůstane kámen na kameni. Rozsáhlá terasa v 10. patře jednoho z nejvyšších domů rezidenčního komplexu láká svým výhledem na kouzelné údolí říčky Rokytky.

Ovšem o co velkoryseji byt působil při pobytu na čerstvém vzduchu, o to tísnivěji se člověk cítil, když se vrátil zpátky dovnitř. Obytný prostor svou velikostí připomínal více jednu z ložnic než místo, kde by člověk s chutí zaparkoval svoje vysněné pohodlné sofa a z něj pak plánoval první společnou večeři s přáteli. Ani by nemohl – do původní dispozice bylo možné umístit stůl maximálně pro čtyři osoby.

Východní třetinu bytu opanovala rozsáhlá denní zóna. Z ní je na jednom konci vyčleněn volně stojící knihovnou pracovní kout a příležitostné spaní pro hosty – kdo by mohl tušit, že oblé boky polic plných knih schovávají posuvné panely a bar? Nábytková sestava na jedné straně a dvanáct metrů dlouhý závěs před vstupy na terasu umocňují velkorysost nově navrženého prostoru. Hlavní ložnice byla doplněna o prostornou šatnu a nepatrně zmenšena na úkor nové koupelny, kde by jinak nebylo možné umístit vanu a široký sprchový kout zároveň.

Autorská zpráva
Foto Tomáš Malý