Weekendbox

21.07.2014 Rekreace, relaxace

Tadeáš Matoušek, Veronika Müllerová / MXM ARCHITEKTI
Stylové víkendové bydlení do přírody o velikosti 3 x 12 m je koncepčně analogií „jachty“ na zahradu.

*

 

 

Weekendbox je originální, designově dotažená autonomní ubytovací jednotka. Byl navržen za účelem rozšíření možností pobytu člověka v přírodě, nabízí například možnost vytvoření stylového víkendového bydlení nebo zázemí sportovních areálů. Jde o výrobek v luxusním provedení s dotaženými detaily
a s možností materiálového řešení a vybavení na míru a dle přání klienta.

Weekendbox je jediný produkt v tomto segmentu na trhu, u nějž se klade zásadní důraz na současný minimalistický design. Přináší již ve standardní variantě poctivé materiálové řešení, výbavu a zpracování v nejvyšší kvalitě při celkové ploše 36 m2.

Stylové víkendové bydlení do přírody o velikosti 3 x 12 m je koncepčně analogií „jachty“ na zahradu. Obytný prostor s kuchyňkou a jídelnou doplňuje ložnice, oddělená od obytné místnosti šatnou, z které se vchází do koupelny
s toaletou. Sezení v jídelně lze využít jako další dvě lůžka, takže je možné ubytovat 5 až 6 osob.

V uzavřeném stavu je weekendbox nenápadnou dřevěnou „krabicí“ zabezpečenou okenicemi; po jejich otevření se ale interiér plně propojí se svým okolím velkými celoprosklenými čely. Člověk uvnitř má pocit, že sedí venku v přírodě.

Objekt je ekologický, použité materiály jsou přírodní, ocelová kostra je doplněna dřevem a sklem. Osazení na pozemek nevyžaduje standardní stavební činnost. Realizace je velmi rychlá, weekendbox se na pozemku zkompletuje ze dvou dovezených hotových částí vyrobených do detailu v hale. Inspirací je princip modulových stavebních buněk.

Autorská zpráva
Foto
Alexander Dobrovodský