Výčep v Korunní

12.07.2019 Rekreace, relaxace

mar.s architects
/ (Ne)tradiční česká hospoda
, restaurace Výčep, se nachází v činžovním domě na pražských Vinohradech.

*

Naším cílem bylo navrhnout tradiční českou hospodu s tradičním českým pivem a kuchyní, vše však v interpretaci 21. století. Snažili jsme se definovat typické prvky české hospody počátku 20. století a ty pak aplikovat v současném interiéru.

Základním stavebním kamenem je VÝČEP, který návštěvníka vítá hned
u vstupu. U výčepu nesmí chybět místo pro „pivo na stojáka“ a samozřejmě na čepu pořádný ležák. Zde je to dalešické pivo z nedávno obnoveného historického pivovaru.

Častým prvkem interiérů bylo dřevěné obložení stěn, které je chránilo před poškozením a parketová podlaha. Jako odkaz na obložení stěn je v interiéru použit zelený pás z omyvatelné barvy, který se vine celým prostorem
a propojuje jinak materiálově zcela odlišné stěny do jednoho celku. Na podlaze jsou použity dubové vlýsky poskládané do tradičního stromečku. Nábytek je kombinací atypických dřevěných lavic a stolů a typicky hospodských židlí TON banana v tmavě hnědé barvě.

Nedílnou součástí pravé hospody je i salonek, ten nemůže samozřejmě chybět ani ve výčepu, jsou zde použita křesílka 33 a dřevěný kazetový strop s neonovým svítidlem od Vojtěcha Káleckého. Vojtěch navrhl též liniová svítidla nad lavicí, které se táhnou od vstupu přes celý prostor restaurace. Ostatní svítidla jsou skleněná s tradičním tvaroslovím od českého výrobce Osmont.
Na celý výčep dohlíží Bohumil Hrabal, který je spojen s dalešickým pivovarem filmem Postřižiny.

Celý interiér však tvoří pouze kulisu pro hlavní atrakci výčepu, a tím je bezesporu skvělá kuchyně. Tradiční české recepty ve zcela novém, neočekávaném pojetí.

Užitná plocha 200 m2.

Autorská zpráva
Foto
BoysPlayNice, www.boysplaynice.com

*

*

*

*

*

*

*