Pokoje v hotelu Pytloun

24.09.2021 Rekreace, relaxace

Jana Šandallová, Michal Kunc / Ateliér Kunc Architects
/ Pokoj je laděný do „street style“: s kresbičkami, vzkazy, vtipy
a mezinárodně srozumitelnými piktogramy.

*

Vzpomínky z cest inspirovaly Michala Kunce k námětu pokoje číslo 218 | Graphic, stejně tak jako pokoje 419, který také pochází z jeho pera.
„Pokoje vznikaly společně, částečně na cestě. Protože hodně cestuji, chtěl jsem si splnit sen a udělat designroom pro věčné cestovatele, globettrotery. Takové místo, kde se na chvíli zastavím, zamyslím, odpočinu si, než pojedu dále. Chtěl jsem lehký, minimalistický design, takový cestovatelský LAB, kde není nic zbytečného, předesignovaného,“ popisuje Michal Kunc svůj záměr. Inspiroval se ulicemi měst a míst, kde pobýval, i vzkazy cestovatelů na zdech pokojů, grafitti na stěnách v průchodech či starými časopisy. Pokoj je laděný do „street style“:
s kresbičkami, vzkazy, vtipy a mezinárodně srozumitelnými piktogramy.

Celkové zpracování a realizace proběhly pod taktovkou Jany Šandallové. Grafiku navrhl Zdeněk Häckl. Volil černobílou grafiku, která koresponduje
s čistotou jinak bílého pokoje. Zajímavým prvkem pokoje jsou postele, které jsou tvořené paletami natřenými na bílo. Bílou barvu v koupelně skvěle doplňuje dřevěná podlaha i čelní stěna za umyvadlem, která je osazena několika různě velkými zrcadly.

Pytloun Grand Hotel Imperial
Pod nadčasovou původní fasádou se nachází moderní hotel s jedinečným interiérovým designem a technologickým vybavením. Hotel nabízí ubytování
v 67 standardních pokojích a ve 20 unikátních designových pokojích. Podobu každého z pokojů vytvořil jiný architekt nebo studio a řadu pokojů navrhli členové sdružení designérů Czech Deco Team.

Autorská zpráva
Foto archiv hotelu Pytloun

*

*

*

*

*

*

*