KIJUKIJU v radotínském Biotopu

02.08.2018 Rekreace, relaxace

Petr Šindelář / VLLNNA
/ Pro současné horké letní dny doporučujeme koupání v radotínském areálu. Biotop bez chemie je vhodný i pro malé děti nebo návštěvníky
s atopickým exémem.

*

Sauna a altán KIJUKIJU – v zimě si užíváte dokonalou finskou saunu vytápěnou pravými finskými kamny na dřevo s velkolepým výhledem na vodní hladinu radotínského Biotopu. Následně se ochladíte v jeho průzračné ledové vodě a spočinete na molu s hvězdami nad vámi. Před dalším prohřátím rozjímáte v odpočívárně s ohněm v kamnech a výhledem na kořenové jezírko a radotínský kostel.

V létě vám altán poskytuje příjemný stín a klidné místo pro odpočinek s knihou a studeným nápojem. Oba – altán i sauna – ideálně doplňují funkci přírodního koupaliště, a přitom je to jen jeden objekt.

Lehká skeletová dřevěná konstrukce kotvená k ocelovým patkám je opláštěna vkládanými sendvičovými panely izolovanými dřevovláknem. Vyjímatelné stěnové panely umožňují velmi rychlou a snadnou transformaci ze sauny na altán a opačně. Tato proměna trvá necelý půlden. Čistě přírodní materiály skýtají neobvykle kvalitní zážitek a přinášejí na veřejné koupaliště nový estetický a funkční rozměr. Vyzkoušejte! KIJUKIJU je vášeň, v Radotíně veřejně přístupná.

Zastavěná plocha 60 m2, užitná plocha 40 m2.

Autorská zpráva
Foto Rostislav Zapletal