Interiér baru AnonymouS, Michalská

23.10.2014 Rekreace, relaxace

Eva Bradáčová
/ Interiér baru v historickém domě U Zlatého melounu navozuje atmosféru úkrytu hlavního hrdiny filmu „V for Vendeta“.

*

Bar je situován v historickém centru Prahy, jen pár kroků od Staroměstského náměstí. Majitelé baru našli inspiraci ve svém oblíbeném filmu „V for Vendeta“, a v tomto stylu se odvíjel celý návrh interiéru. Sál s klenbami v historickém domě U Zlatého melounu, na kterém jsou patrné gotické a renesanční úpravy, byl naprosto skvělým prostorem pro úspěšné naplnění vize majitelů.

Interiér navozuje atmosféru úkrytu hlavního hrdiny Guye Fawkese, který stál za pokusem o atentát na protestantského krále Jakuba I. a členy obou komor anglického parlamentu ve Westminsterském paláci. V prostorách úkrytu naleznete starožitný nábytek, umělecké předměty, obrazy a dekorace, koberce s bohatými vzory, ale také protikladnou část – vězení.

Do baru AnonymouS přicházíte průchodem z rušné Michalské ulice a v zápětí se ocitnete na malém, klidném a stinném nádvoří s kašnou. V období jara, léta a podzimu si můžete užít venkovního posezení obklopeni historií staré Prahy.
Po vstupu do vnitřních prostor se ocitnete v menší hale, která je poseta nápisy a úryvky z filmu, tmavý prostor tak dělají zajímavým a uvedou nezasvěceného do správné atmosféry. V tomto prostoru, který slouží jako předěl mezi klidnou atmosférou hlavního sálu a strohými, studenými toaletami, se nachází šatna. Ta je zpracována jako zamřížovaná cela. Jako skutečné vězení jsou navrženy toalety. Pomocí 3D grafiky jsou pojednány nejen stěny
a dveře, ale také samotná sanitární keramika – toaletní mísy, umyvadla
i pisoáry. Grafika je součástí celého interiéru. Černobílá maska a název „AnonymouS“ se vyskytuje v podobě velkého loga na stěně, v nekonečných textech na oknech, a také je vyryta na barových židlích.

Hlavní sál se nese v útulném stylu s dřevěnou podlahou, koberci, replikami starožitného nábytku, sametových lenošek a řezbou zdobených křesel. Vše doplňují rozvěšené kopie slavných obrazů, repliky zbraní, zrcadla ve zlatých barokních rámech a řasené drapérie dekoračních textilií na oknech. Na konci sálu je zvýšené dřevěné pódium, které je možné oddělit lehkým závěsem,
a poskytnout tak soukromí. Prostoru dominuje dřevěný bar, který je navržen jako knihovna.

Tyto všechny prvky slouží k navození příjemného a útulného prostředí obývacího pokoje, kde si můžete užít výborného drinku a skvělého doutníku. Prostředí ale není jediným důvodem, proč byste do tohoto baru měli zavítat. Barmani si zakládají na svém osobním rukopise ve vytváření koktejlů, které začínají být v Praze povědomě známé a vyhledávané. Taktéž je velkým zážitkem „Flair“ umění barmanů.

Plocha 105 m2.

Autorská zpráva
Foto Jiří Ernest

*

AnonymouS Bar byl v roce 2013 oceněn v prestižní soutěži Czech Bar Awards v kategorii Nejlepší design Bar 3. místem a v kategorii Nejlepší Cocktail bar
5. místem. Czech Bar Awards je prestižní soutěž, která již od roku 2008 oceňuje nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky. Je vyhlašována každoročně odborným časopisem Barlife a pořádána ve spolupráci s Českou barmanskou asociací a Asociací hotelů a restaurací ČR.

*

Stránky baru: www.anonymusbar.cz
Podívejte se na video.