Chita Kids, dětský butik v Košicích

20.05.2020 Rekreace, relaxace

Barbara Čorejová, Sarah Ives / bcSTUDIO
/ Prostor se snaží inspirovat, uvolnit fantazii dětských návštěvníků, umožňuje jim zahrát si hrdinu v pohádce.

*

Nová značková prodejna Chita Kids se nachází v košickém Auparku. Aby se pozornost zaměřila na produkty (samotné oblečení), většina obchodu je ponechána převážně v bílé barvě. Siluety různých safari zvířátek namalovaných na stěně, motýli vystupující ze stěn a stromy ve skutečné velkosti napodobují dětský knižní příběh. Lákají zákazníky, ale hlavně děti do obchodu, kde se mohou cítit, jako by se procházely ve vlastním světě své fantazie. Hravé Chita tlapky namalované na podlaze vedou děti do hracího prostoru v zadní části obchodu způsobem objevování. Děti si tu mohou hrát, anebo sedět a sledovat svoje oblíbené pohádky v televizi, zatímco jejich rodiče si v klidu prohlížejí zboží v obchodě. Po výběru rodičů si děti (které obvykle nerady nakupují) rády vyzkoušejí oblečení, protože jim prostředí připadá už známé, vzrušující a interaktivní. Všechny detaily jsou důkladně promyšlené, aby se prostor líbil rodičům i dětem.

Všechen nástěnný a stojanový nábytek je modulární a flexibilní, snadno se přizpůsobí, aby se obchod stále udržoval svěží. Je možné lehce změnit vzhled nábytku, aby co nejlépe vyhovoval oblečení, které právě vystavuje
(v závislosti na ročním období). Dispoziční řešení je přehledné pro rodiče, snadno se dokážou v obchode zorientovat. Hrací zóna je kvůli bezpečnosti umístěna úplně vzadu, přitom je jasně viditelná z každého rohu obchodu.

Konceptem obchodu je jednoduchý, ale animovaný prostor, který bere ohled především na potřeby těch nejmenších. Snaží se co nejvíce inspirovat a uvolnit jejich fantazii, umožňuje jim zahrát si hrdinu v pohádce.

Plocha 109 m2.

Autorská zpráva
Foto bcSTUDIO