Café Seneca Olomouc

21.06.2019 Rekreace, relaxace

Blanka Zlamalová, Lukáš Roubal, Josef Zlamal / Studio Zlamal
/ Kavárna v olomoucké Galerii Šantovka je navržena jako originál
s atmosférou evokující počátky minulého století.

*

Architektonické řešení Blanka Zlamalová, Lukáš Roubal
Výtvarné řešení a design Josef Zlamal

Interiér kavárny Café Seneca odkazuje svým designem k začátku minulého století. Inspirací pro nás byla doba, kdy detail a výtvarný prvek patřily neodmyslitelně ke každému architektonickému řešení. Zdobnost, která dnes
v architektuře tolik chybí, je patrná v celém interiéru. Dominantním prvkem je zde podsvícený perforovaný bar v povrchové úpravě zlaté metalízy. Ten osloví návštěvníka již při vstupu do kavárny díky své výrazné světelnosti.

V momentě, kdy se návštěvník posadí ke stolu, zaujmou jeho oči atypické tapety a pískovaná zrcadla, která tvoří povrch všech svislých stěn. Celkový ambient dokresluje tlumené osvětlení (Nordlux), které je soustředěno na bar, kavárenské stoly a výtvarné prvky na stěnách. Civilní nábytek kavárenských židlí (Ton) a sedaček byl vybaven látkou s decentním art deco vzorem (Backhausen), který doplňuje celkový koncept interiéru.

Celá kavárna je navržena jako originál, stejný bar, zrcadla ani tapety proto nikde jinde nenajdete.

Autorská zpráva
Foto archiv autorů

*

Galerie Šantovka se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra města, na ostrově tvořeném Mlýnským potokem a slepým ramenem původního mlýnského náhonu. S prodejní plochou o rozloze 46 000 m² je největším obchodně kulturním centrem v Olomouckém kraji a řadí se mezi deset největších center v České republice.
Návštěvníci zde kromě obchodů najdou také útulné kavárny a restaurace, služby pro veřejnost, divadlo s programy pro dospělé i rodiny s dětmi, multikino s 6 promítacími sály nebo bowlingovou arénu, ale i velké venkovní hřiště pro děti.