Byt na horách

19.06.2020 Rekreace, relaxace

Petr Vágner / AI – DESIGN
/ Interiér bytu se inspiroval zimním prostředím, objevují se v něm motivy slunce, potemnělé oblohy, sněhové vločky nebo ledové kostky.

*

Spoluautoři Tereza Tejkalová, Tomáš Slovik.

Byt se nachází v domě postaveném v půvabném horském prostředí, do něhož jezdíme především v zimě – za sněhem, sluncem a ledem. To jsou i hlavní principy, které se prolínají interiérem.
Motiv slunce v kombinaci s motivem sněhové vločky je použit ve  dvou unikátních stropních svítidlech v obývacím pokoji.

Jako kostka ledu je pojednán barový pult obložený prosvětleným sklem s vypískovanou strukturou ledového povrchu. Podobný motiv ledové struktury na skle je použit i na obkladu sauny v relaxační zóně, která stojí v prostoru jako samostatná velká kostka ledu s modrým prosvětlením.

Modrá barva světla prosluněné oblohy nebo oblohy po západu slunce se prolíná i v dalších prvcích osvětlení v jednotlivých místnostech nebo na schodišti do dalšího podlaží.

Jednotlivé struktury povrchů jsou dále uplatněny na dřevěné podlaze, na kamenném obkladu krbu tvořeného pásy z vápence proměnné tloušťky, na obkladech stěn vedoucích do obývacího pokoje, na nábytku i v teplých huňatých přehozech přes postele nebo na sezení před krbem.
Ve smyslu úvodní filozofie byly navrženy i dva originální stoly – jídelní a konferenční, jejichž podnož vychází z prostorové skladby vločky sněhu.

Autorská zpráva
Foto archiv autorů

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*