Salon dřevostaveb 2013

18.02.2013 Ekologie

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka moderní architektury
ze dřeva. V rámci doprovodného programu proběhnou přednášky
a diskuze s architekty i dalšími odborníky.

*

8. ročník Salonu dřevostaveb proběhne ve dnech 21. až 24. února 2013,
je hlavním doprovodným programem veletrhu Dřevostavby. Umožní setkání s erudovanými odborníky, kteří se rychle se vyvíjejícímu oboru moderních dřevostaveb intenzivně věnují.  Poprvé budou moci Salon dřevostaveb zhlédnout také zájemci na Slovensku, a to 15. března až 6. dubna v Centru současné architektury a designu Archa v Bratislavě.

Salon vznikl s ambicí zviditelnit kvalitní českou architekturu staveb ze dřeva
a během uplynulých let se vyvinul v ucelenou přehlídku moderní dřevěné architektury u nás. Pilíře Salonu každoročně tvoří výstava na veletrhu Dřevostavby (reprízovaná v dalších městech České republiky a letos nově i na Slovensku), Ročenka dřevostaveb a doprovodný program.
Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí Salon jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska nebo Belgie.

Ročenka dřevostaveb 2012
Všechny prezentované stavby budou představeny také v publikaci Ročenka dřevostaveb 2012. Návštěvníci ji mohou zakoupit přímo na místě, anebo později na e-shopu www.domesistore.com.

Dřevostavba v modelu 1:1
Na veletrhu Dřevostavby budou mít návštěvníci možnost vidět dřevěný dům Futura Neo v poměru 1:1, projít se jím, posoudit jeho komfort a prostornost, navíc se setkat s autory domu Pavlem Horákem a Václavem Zahradníčkem, zeptat se na všechny detaily týkající se technologie i architektury.
Při jednání s klienty jsem se v poslední době poměrně často setkával s požadavkem domu, jehož užitná plocha by neměla přesáhnout 100 m2,
s důkladně promyšleným vnitřním uspořádáním. Dalším aspektem pak byl důraz na příznivou cenu. To byla pro mě velká výzva,“
říká architekt Pavel Horák. Vznikl tak dům pro 3–4 osoby s dispozicí 5+kk a užitnou plochou 98 m2, který splňuje všechny požadavky moderního bydlení, a přitom nerezignuje na kvalitní architekturu. Je určen jak pro mladou rodinu s dětmi, tak pro ty, kteří mají rádi kvalitní architekturu.
Pro stavbu může být použita buď stavební technologie „two by four“ (sloupková konstrukce), nebo CLT technologie (křížem lepené dřevo). Klient si také může vybrat konečnou úpravy fasády. K dispozici je varianta s klasickou fasádou či s částečným nebo úplným obložení dřevem.
Díky použitým technologiím patří Futura Neo do kategorie pasivních domů.
I přes komfort, který nabízí, nepřesáhne základní pořizovací cena domu i se spodní stavbou hranici tří milionů korun včetně DPH. Více informací najdete na www.domesi.cz.

*

Program Salonu dřevostaveb 2013

Čtvrtek 21. 2.
10.00 Zahájení výstavy Salon dřevostaveb 2013
11.00 Káva s architektem Kamilem Mrvou
16.00 Káva s architekty ze studia MOLO architekti

Pátek 22. 2.
11.00 Káva s architektem Josefem Smolou
16.00 Káva s architektem Alešem Brotánkem
15.00 Mozaika dřevostaveb – přednášky osmi českých a slovenských architektů ke stavbám uvedeným v rámci výstavy a Ročenky.  Můžete se těšit na setkání s architekty Pavlem Rydlem, Ondřejem Pleštilem, Martinem Hilpertem, Pavlem Šmelhausem, Pavlem Horákem, Václavem Zahradníčkem, Jurajem Tesákem a Bjornem Kierulfem.
19.00 Křest Ročenky dřevostaveb 2012

Sobota 23. 2.
11.00 Káva se zakladateli Salonu dřevostaveb, architekty Pavlem Horákem
a Václavem Zahradníčkem
15.00 Přednáška slovenského architekta norského původu Bjorna Kierulfa
16.00 Káva s architektem Bjornem Kierulfem

Neděle 24. 2.
16.00 Ukončení výstavy Salonu dřevostaveb 2013

Všechny přednášky, diskuse i Mozaika dřevostaveb proběhnou již tradičně
v auditoriu Salonu dřevostaveb hned vedle Salonní výstavy přímo v hlavním pavilonu Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích.

Zdroj: tisková zpráva a www.salondrevostaveb.cz