Modern Life

18.02.2020 Bytové domy

Vlado Hrivňák, Zuzana Šarmanová, Ľubomíra Olasová / No-A
/ Bytový dům řeší byty s komfortem rodinných domů, je doplněn velkou společnou zahradou, wellnes a bazénem.

*

Proč by všichni měli bydlet ve stokrát zopakovaných dispozičních schématech? Proč by lidé měli stavět rodinné domy jen kvůli výhodám zahrady a bazénu na víkend, když za lepších podmínek mohou bydlet blízko města a užívat výhod rodinného domu bez starostí s ním spojených? Podívejte se, jakou cestu navrhuje náš investor.

Bytový dům je zaměřený na náročnou klientelu. Nabízí komfortní bydlení 2+kk s vlastní zahradou, prostorově zajímavý byt velikosti 4+kk, mezonet 3+kk a 2+kk se střešní terasou. Doplňkové vybavení je tvořeno společným bazénem, krytou saunou s vířivkou a odpočívárnou. To vše je doplněno velkorysou terasou a velkou společnou zahradou.

Uspořádání domu dělí pozemek na několik prostor s různým stupněm soukromí. Veřejným vstupem počínaje přes poloveřejné komunikační prostory a zákoutí až po soukromé zahrádky.

Architektonická kompozice tvořivě pracuje i se střechou a okny, čímž je dosažen mírně dynamický charakter domu. Zvolené materiály jsou ověřené a trvanlivé. To vše zajišťuje nadčasovost bydlení.

Ve vizualizacích jsou použity obrazy bratislavské výtvarnice Petry Vojtekové. Ilustrace řešení interiéru ukazují myšlenku investování do umění jako zajímavé varianty investování do televize.

Projekt byl zpracován s cílem prověření proveditelnosti upraveného záměru a zajištění hrubého propočtu potřebných investičních nákladů. Investor s projektem dále pracuje. Věříme, že se mu podaří najít způsob, jak myšlenku tohoto domu zrealizovat.

Zastavěná plocha 235 m2, užitná plocha všech bytů 357 m2.
Byt 2+kk 54 m2, mezonetové byty 2+kk 59 m2, 3+kk 89 m2, 4+kk 101 m2.

Autorská zpráva