Bytový dům Drahobejlova

25.06.2020 Bytové domy

ABM architekti
/ Budova se dvěma ustupujícími nejvyššími patry doplňuje stávající blok, vytváří nové výrazné nároží ulic i klidné prostředí dvora.

*

 

Projekt bytového domu Drahobejlova představuje bydlení v živém městském prostředí pražské Libně se stávající občanskou vybaveností, v blízkosti stanice metra Českomoravská. V lokalitě se nachází například poliklinika Vysočany, Městský úřad Prahy 9, pošta, nákupní centrum Harfa, Sazka Aréna nebo divadlo Gong, je tu základní škola a několik mateřských škol. Ulice doplňují menší pouliční obchůdky a restaurace, v dosahu jsou i rozlehlé zelené plochy parku Podviní podél toku Rokytky, kde probíhá postupná rekultivace.

Dům je situován v klidnější oblasti tradiční blokové zástavby. Devítipodlažní budova se dvěma ustupujícími nejvyššími patry doplňuje stávající blok
a vytváří nové výrazné nároží ulic Drahobejlova a U Svobodárny, na místě, kde původně na vysoké městské domy navazoval přízemní objekt průmyslového charakteru.

Bytový dům je usazen na podnoži zvýšeného parteru s prosklenými obchodními prostorami. Parkování je umístěno v suterénu a s ozeleněnou střechou také ve dvoře, kde je navržen i menší  pavilon dvou čtyřpodlažních mezonetových bytů.

V bytovém domě je umístěno 86 bytových jednotek od garsonek až po mezonety. Převažují variabilní byty 1+kk, které lze upravit na 2+kk, a byty 3+kk. Byty jsou orientovány jak do ulice, tak do dvora, třípokojové byty oboustranně. Každý byt má k dispozici lodžii nebo terasu. Ustupující nástavba v 8. a 9. NP obsahuje mezonety s terasami a širokým výhledem do okolí. Mezonety 4+kk v pavilonu mají v přízemí dvojgaráž, v nejvyšším patře galerii s rozlehlou jižní terasou.

-věk

*

*

*

*

*

*